Przerwy kawowe lub lunchowe z pysznym poczęstunkiem od organizatora są nieodłącznym elementem każdej konferencji, szkolenia czy innych spotkań biznesowych. Niezależnie więc od charakteru eventu, zawsze warto przemyśleć opcję zatrudnienia profesjonalnej firmy cateringowej, która przygotuje smaczny poczęstunek. Będzie on nie tylko zaspokojeniem potrzeb uczestników firmowego spotkania, ale także okazją do miłej pogawędki i odpoczynku. Zapewni to każdej konferencji przyjazną atmosferę i podniesie prestiż eventu. Istnieją rozmaite opcje cateringowe, które oferują firmy gastronomiczne. Dokonując wyboru, warto kierować się przede wszystkim zaspokojeniem preferencji kulinarnych dużej grupy osób. Oferta musi być dostosowana nie tylko do rodzaju, ale także czasu trwania wydarzenia.
Catering na konferencje — z czego powinien się składać?
Ile osób, tyle upodobań kulinarnych. Dlatego w przypadku podjęcia decyzji o organizacji firmowego poczęstunku, warto uwzględnić je wszystkie! Punkty gastronomiczne, które specjalizują się w cateringu, mają w swojej ofercie rozmaite pakiety, które sprostają oczekiwaniom każdego smakosza i dopasują się do wielu okazji. Do komponowanego zestawu dobierać należy zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne, nieco bardziej oryginalne dania, co zapobiegnie monotonii. Harmonogram konferencji umożliwia często zorganizowanie kilku przerw. Nie powinno więc zabraknąć słodkiego poczęstunku w formie ciast, tartinek oraz esencjonalnej kawy i herbaty z dodatkiem mleka i cytryny. Kolejna przerwa powinna uwzględnić obiadowe propozycje na ciepło, takie jak zupy, potrawy mięsne, risotto, paszteciki z ciasta francuskiego czy makaron w rozmaitych formach. Catering na konferencje może być zwieńczony ciekawym deserem, np. panna cottą, tiramisu lub puddingiem w towarzystwie świeżych owoców. Podstawowym kryterium komponowania dań jest jednak troska o właściwe proporcje. Propozycje słodkie nie powinny górować nad wytrawnymi, a cięższe dania obiadowe skutecznie odciążą choćby warzywa gotowane na parze czy bukiety surówek.
Jak wybrać najlepszy catering na imprezę firmową?
Menu na wszelkiego typu imprezy firmowe, które skupiają szeroki przekrój osób, powinno być na tyle zróżnicowane, by każdy uczestnik spotkania mógł skonsumować odpowiadające mu danie. Z tego powodu należy szukać takich ofert, które zawierają zarówno opcje mięsne, wegetariańskie, wegańskie, jak i dla osób będących na dietach eliminacyjnych — np. bezglutenowych lub bezlaktozowych. Warto uwzględnić również ewentualną potrzebę wynajęcia obsługi kelnerskiej, sprzętu czy zastawy. Catering na imprezę firmową najlepiej podać na eleganckich talerzykach — doda to wydarzeniu prestiżowego charakteru. Jest to również o wiele bardziej estetyczna i ekologiczna opcja niż choćby użycie plastikowej zastawy. Najlepsze firmy cateringowe rozpoznamy po tym, że do przyrządzenia dań nie dodają chemicznych wspomagaczy smaku, zagęstników czy konserwantów. Ta kwestia nie może być zatajana — pomocne w tym wypadku okaże się np. zawarcie w umowie zapisu o niedodawaniu sztucznych dodatków. Zlecając usługę przygotowania cateringu, warto wybierać jedynie te punkty gastronomiczne, które korzystają ze świeżych i najwyższej jakości składników, co należy ustalić już na początku współpracy.
Catering firmowy — pyszne posiłki dla pracowników
Efektywność w pracy w dużej mierze zależy od tego, jak czują się pracownicy i czy są zaspokojone ich wszystkie potrzeby. Właśnie z tego powodu wielu pracodawców decyduje się na zamawianie firmowego cateringu nie tylko w trakcie organizowanych szkoleń, konferencji czy świąt, ale także na co dzień — w ramach zgłaszanego wcześniej przez pracowników zapotrzebowania. Dobra oferta cateringowa dla firm to nie tylko ogromna oszczędność czasu na przygotowywanie posiłków w domu i przynoszenie ich do pracy, ale także troska o zdrowie i spełnienie oczekiwań kulinarnych nawet najbardziej wymagających osób. Catering na przerwach w przestrzeni firmowej stanowi także doskonały pretekst do integrowania się z towarzystwem, spożywając przy tym smaczne posiłki. Tego typu inwestycja może więc przyczynić się do ogólnej poprawy stosunków między współpracownikami, a finalnie także do podniesienia wyników w pracy!